zmieniać świat
Dziś jedna z moich ulubionych opowieści. Być może już ją kiedyś czytałeś, jednak niezależnie od tego, czy jest Ci znana czy nie, zapraszam do lektury i do refleksji- aktualnej dla Ciebie właśnie na dziś.

Szedł brzegiem morza starzec i widział setki wyrzuconych na brzeg, wysychających meduz. Jedna po drugiej, wrzucał je cierpliwie z powrotem do morza. Podszedł do niego młodzieniec: i zawołał: – „Tu znajdują się tysiące rozgwiazd, nie możesz uratować ich wszystkich. Jest ich zbyt wiele!”

I po chwili dodał jeszcze: – „To, co robisz, nie ma sensu, bo tak dzieje się na tysiącach innych plaż wzdłuż brzegu! Nie możesz zmienić tego faktu!”

Starzec pochylił się, by wziąć do ręki kolejną rozgwiazdę i rzucając ją do wody, powiedział: – A jednak zmieniłem ten fakt dla tej oto rozgwiazdy. Ją zapytaj, czy to, co robię, ma jakiś sens..

O czym jest ta historia?

Czasem jest tak, że chcielibyśmy pomagać i zmieniać świat. Dostrzegamy potrzeby innych wokół nas. Jednak często myślimy, że nasz wpływ na zmianę świata jest niewielki, że nasze działania, na małą skalę, nie będą miały sensu i znaczenia.

A świat na lepsze możesz zmieniać każdego dnia. Dosłownie. Nasze „meduzy” to inni dorośli, dzieci, zwierzaki. Każdego dnia możesz dać coś dobrego światu. Swoje wsparcie, swój uśmiech, dobre słowo, chwilę uwagi, bezinteresowną pomoc, małą przysługę. Możesz zmieniać świat kawałek po kawałku, krok po kroku. Myślisz, że to nie ma sensu, nieistotne, mało ważne błahostki?

Zapytaj o odpowiedź tych, którzy dziś, na przykład, dzięki Tobie się uśmiechnęli.. 😊

Każdy dobry uczynek ma znaczenie i przyczynia się do tworzenia świata, który jest lepszy. A Ty? Jak dziś możesz zmienić świat wokół siebie na lepsze?


To także może Cię zainteresować:

stres-banercoachingsila