Chcesz więcej spokoju? Poznaj mądrość króla Salomona

Król Salomon władał Izraelem 3 tysiące lat temu. Zasłynął przede wszystkim z mądrości, z jaką rządził swoim krajem. Panowanie nad rozległym królestwem sprawiało, że czuł się samotny, dlatego zapragnął posiąść wiedzę o tym, jak zmienić swój nastrój, kiedy tylko zechce.

Wezwał na dwór najlepszych rękodzielników oraz najmądrzejszych doradców w całym państwie i rozkazał:

„Zróbcie mi pierścień i wyryjcie na nim napis. Umieśćcie słowa, które zmienią mój nastrój, jakikolwiek by on nie był – smutek w radość lub radość w smutek.”

🎥 Wolisz obejrzeć film na ten temat? Kliknij poniżej na mój kanał na YouTube

Doradcy zmagali się z tym zadaniem przez wiele miesięcy, szukali największych mędrców na świecie, aż wreszcie znaleźli rozwiązanie. Udali się do rękodzielnika, który wykuł najpiękniejszy pierścień w historii dziejów, i powiedzieli mu, co ma na nim wyryć.

W końcu zanieśli pierścień Salomonowi. Wyryte na nim słowa brzmiały:

„To także przeminie”.

Doradcy Salomona znali bowiem następującą mądrość:

„Przez cokolwiek teraz przechodzisz, to także przeminie”.

Madrość króla Salomona? Zwróć uwagę nad czym masz kontrolę

W życiu wiele rzeczy dzieje się poza naszą kontrolą. Począwszy od tak stresujących sytuacji jak utrata pracy, zdrowia czy bliskiej osoby, a skończywszy na sytuacjach z życia codziennego – jak nieporozumienia z partnerem, sprzeczka w pracy, uciążliwi sąsiedzi… Na zdarzenia nie mamy wpływu, ale na przeżywane emocje – stres, złość, smutek – już tak.

Jeśli zapamiętasz mądrość króla Salomona, będziesz umieć bardziej panować nad sposobami przeżywania tego, co Cię spotyka. W życiu zawsze zdarzać się będą mniej lub bardziej stresujące chwile, ale to my sami możemy zmienić swoje nastawienie do nich. Pamiętajmy mądrość króla Salomona: wszystko z czasem przemija i nie warto za długo trwać w przeszłości.

[av_heading heading=’NEWSLETTER’ tag=’h3′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” margin_sync=’true’ padding=’10’ color=’custom-color-heading’ custom_font=’#b02b2c’ av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-30euqr’ admin_preview_bg=”][/av_heading]

BĄDŹ NA BIEŻĄCO I ZYSKAJ:

Najnowsze artykuły, hity cenowe, nadchodzące kursy!

[contact-form-7 id=”1132″ title=”Newsletter”]
Urszula Grabowska-Maleszko
Urszula Grabowska-Maleszko

PCC Coach (Erickson Certified Professional Coach) , trener szkoleń menedżerskich i rozwoju osobistego, konsultant biznesowy. Ponad 1100 godzin coachingu, w tym ok. 80% z kadrą zarządzającą niższego i wyższego szczebla. 1500 godzin przeprowadzonych szkoleń z kompetencji miękkich.