mądrość króla Salomona

Król Salomon władał Izraelem 3 tysiące lat temu. Zasłynął przede wszystkim z mądrości, z jaką rządził swoim krajem. Panowanie nad rozległym królestwem sprawiało, że czuł się samotny, dlatego zapragnął posiąść wiedzę o tym, jak zmienić swój nastrój, kiedy tylko zechce.

Wezwał na dwór najlepszych rękodzielników oraz najmądrzejszych doradców w całym państwie i rozkazał:

„Zróbcie mi pierścień i wyryjcie na nim napis. Umieśćcie słowa, które zmienią mój nastrój, jakikolwiek by on nie był – smutek w radość lub radość w smutek.”

Doradcy zmagali się z tym zadaniem przez wiele miesięcy, szukali największych mędrców na świecie, aż wreszcie znaleźli rozwiązanie. Udali się do rękodzielnika, który wykuł najpiękniejszy pierścień w historii dziejów, i powiedzieli mu, co ma na nim wyryć.

W końcu zanieśli pierścień Salomonowi. Wyryte na nim słowa brzmiały:

 

„To także przeminie”.

 

Doradcy Salomona znali bowiem następującą mądrość:

„Przez cokolwiek teraz przechodzisz, to także przeminie”.

W życiu wiele rzeczy dzieje się poza naszą kontrolą. Począwszy od tak stresujących sytuacji jak utrata pracy, zdrowia czy bliskiej osoby, a skończywszy na sytuacjach z życia codziennego – jak nieporozumienia z partnerem, sprzeczka w pracy, uciążliwi sąsiedzi… Na zdarzenia nie mamy wpływu, ale na przeżywane emocje – stres, złość, smutek – już tak.

Jeśli zapamiętasz mądrość króla Salomona, będziesz umieć bardziej panować nad sposobami przeżywania tego, co Cię spotyka. W życiu zawsze zdarzać się będą mniej lub bardziej stresujące chwile, ale to my sami możemy zmienić swoje nastawienie do nich. Pamiętajmy mądrość króla Salomona: wszystko z czasem przemija i nie warto za długo trwać w przeszłości.

Osoby, które podobnie jak król Salomon, chciałyby pogłębić wiedzę na temat zarządzania swoimi emocjami i stresem lub poszukują profesjonalnego wsparcia w tematach zawodowych czy osobistych mogą teraz spotkać się ze mną za pośrednictwem Skype. To narzędzie daje niesamowite możliwości pracy w coachingu i terapii. Piszę to z przekonaniem i dużym spokojem, bo wiele godzin coachingu przepracowałam właśnie w taki sposób. Więcej informacji tutaj >>>

Zapraszam do kontaktu, porozmawiamy o Twoich potrzebach i ustalimy spotkanie.

609 831 181
biuro@maleszko.edu.pl

 

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO I ZYSKAJ:

Najnowsze artykuły, hity cenowe, nadchodzące kursy!

    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez MALESZKO.EDU Urszula Maleszko-Grabowska z siedzibą w Warszawie ul. Odkryta 1A oraz na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowych. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.