Każdego dnia nie wahaj się wybierać siebie

Niedawno przeczytałam, że kobiety w momencie zawału serca docierają o godzinę później do szpitala niż mężczyźni.

Dzieje się tak, bo gdy mężczyzna doświadcza symptomów zawału, zamawia taksówkę i udaje się do szpitala. Natomiast kobieta, gdy zaczyna czuć, że coś się dzieje a sprawa może być poważna i wiązać się z pozostaniem w szpitalu, najpierw myśli o wszystkich, którzy zostaną w domu.

Dlatego na szybko szykuje im zupę, żeby mieli co jeść. Gdy idzie do łazienki spakować szczoteczkę, nastawia przy okazji pranie i myje zlew. Po drodze do szpitala podwozi córkę na trening i oddaje książki do biblioteki… Więc gdy dociera do szpitala, jej stan zdrowia jest już naprawdę poważny.

Trochę żartem, ale też trochę nie.

Sama mam wiele znajomych, które zawsze puszczają najbliższych przodem: dzieci, męża, rodziców, przyjaciół. Bo inni mają większe potrzeby, bo sprawy innych są ważniejsze. Zapracowują się, realizują milion zadań, czynności, mikro-czynności – wiele kosztem siebie – swojego zdrowia, rozwoju, sportu, czytania i innych swoich potrzeb.

A jak masz Ty? Czy chociaż trochę podobnie?

Jeśli tak, pomyśl, że Ty także jesteś ważna i zasługujesz na troskę. Dlatego też każdego dnia nie wahaj się wybierać siebie. Brzmi prosto, do wdrożenia w życie może być dość trudne. Na czas zmiany i nauki wybierania siebie mam dla Ciebie wspaniałe ćwiczenie.

Umów się więc ze sobą na żelazną „regułę trzech”. Na czym ona polega? Umów się ze sobą, że codziennie ofiarujesz sobie trzy gratyfikacje – przyjemności. 

Nie czekaj na to, co otrzymasz od innych. Sama, aktywnie podejmij każdego dnia minimum trzy działania, które dadzą Ci odrobinę radości, które będą troską o siebie, aktem życzliwości wobec samej siebie.

Kawa z chwilą przerwy?

Kilka minut z książką?

Maseczka na twarz?

Spacer?

Spotkanie z przyjaciółką?

Wyjście na rower?

Liczą się nawet najmniejsze gesty przyjemności i dbania o siebie. Aby nie ginęły w pośpiechu życia i obowiązków, załóż (chociażby w formie notatki w telefonie) Dziennik dbania o siebie, w którym notuj te drobne radości, które sobie sprawiasz. Bądź systematyczna w przestrzeganiu zasady, że każdego dnia sprawisz sobie świadomie minimum trzy przyjemności i je skrupulatnie zanotujesz.

Życie i szczęście spełniają się w sekundach. A Ty zasługujesz, by dbać o siebie, bo jesteś po prostu ważną osobą, która się liczy. Życzę Ci powodzenia i przyjemności w troszczeniu się o siebie.

[av_heading heading=’NEWSLETTER’ tag=’h3′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” margin_sync=’true’ padding=’10’ color=’custom-color-heading’ custom_font=’#b02b2c’ av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-30euqr’ admin_preview_bg=”][/av_heading]

BĄDŹ NA BIEŻĄCO I ZYSKAJ:

Najnowsze artykuły, hity cenowe, nadchodzące kursy!

[contact-form-7 id=”1132″ title=”Newsletter”]

Urszula Grabowska-Maleszko
Urszula Grabowska-Maleszko

PCC Coach (Erickson Certified Professional Coach) , trener szkoleń menedżerskich i rozwoju osobistego, konsultant biznesowy. Ponad 1100 godzin coachingu, w tym ok. 80% z kadrą zarządzającą niższego i wyższego szczebla. 1500 godzin przeprowadzonych szkoleń z kompetencji miękkich.