życie daje nam to, o co prosimy

Życie daje nam to, o co prosimy. Dosłownie.

Jak to możliwe? Zapraszam do lektury.

Pewien człowiek wybrał się w Bostonie na spacer. Był piękny, słoneczny dzień. Niewielkie chmury tu i ówdzie przysłaniały delikatnie niebo. Mężczyzna był dobrze ubrany, był w granicach pięćdziesiątki, miał lekką siwiznę na skroniach, wyglądał dostojnie. Szedł, oglądając miasto, przyglądał się budynkom, z których  niektóre były nowoczesne, inne tak stare, jak sama Ameryka.


Zbuduj swoją pewność siebie, odzyskaj radość życia. Weekend z rozwojem osobistym:

warsztat rozwoju osobistego


W pewnej chwili zauważył człowieka, który lekko zataczając się, podążał jego śladem. Nasz bohater dostrzegł, że mężczyzna idący za nim wygląda, jakby się wiele nocy nie mył, nie golił i spał na ulicy. Jasne się stało, że za chwilę podejdzie i będzie żebrał  o pieniądze. Tak też się zdarzyło.

Bezdomny zbliżył się do spacerującego i zapytał: „Szanowny panie, pożyczy mi pan ćwierć dolara?”

Nasz bohater spojrzał na bezdomnego z wahaniem i zastanowieniem w twarzy. Widać było, że coś w myślach waży.

Po chwili zamyślenia zapytał bezdomnego: „Ćwierć dolara? Czy tego pan chce, ćwierć dolara?”

Usłyszał odpowiedź: „Tak, tylko ćwierć dolara”. Mężczyzna sięgnął do kieszeni, wyjął monetę i powiedział:

„Życie daje to, o co się je prosi”.


Naucz się odmawiać, mówić, co czujesz i dbać o własne prawa. Weekend z rozwojem osobistym:
szkolenie warszawa

Bezdomny spojrzał zmieszany na mężczyznę i oddalił się chwiejnym krokiem.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jaka jest różnica między tymi, którym się powodzi a tymi, którzy ponoszą porażki?

Dlaczego życie jednych jest przepełnione radością i poczuciem, że mogą robić to, co chcą, kiedy chcą, z kim chcą i ile chcą? Czy Bóg zstąpił z nieba i powiedział do jednych: „Jesteście dobrymi ludźmi, dostaniecie życie jak z bajki”? Chyba nie. I jak to robią ludzie, którzy, będąc w opłakanym stanie, zmieniają swoje życie?

Różnica wynika częściowo z tego, co powiedział bohater powyższej historyjki bezdomnemu.

Życie daje to, o co prosimy. Prosisz o ćwierćdolarówkę i ją otrzymasz. Prosisz o wspaniały sukces i radość życia – otrzymasz to.


Poznaj ćwiczenia obniżające stres, skończ się martwić, naucz się, jak pracować z ciałem, poznaj sposoby na spokój. Weekend z rozwojem osobistym:

szkolenie warszwa


Wszystko, czego się dotychczas nauczyłam utwierdza mnie w przekonaniu, że jeśli człowiek opanuje sztukę kierowania własnymi stanami emocjonalnymi i zachowaniami, to potrafi zmienić wszystko.

Naucz się zatem prosić, o co trzeba, i możesz być pewien, że to otrzymasz.

Za śmiałym celem, myślą, koncepcją i gorącym pragnieniem idą (świadome i nieświadome) działania. Nasz mózg świadomy wysyła sygnały nieświadomości, aby podjąć działania zmierzające do osiągnięcia tego, o co poprosiliśmy. I pamiętaj też, że tworząc w głowie myśl, tworzysz porcję energii, którą fizycy kwantowi z łatwością potrafią zmierzyć. Także Twoje myśli mają znaczenie.

Także pamiętaj: „Życie naprawdę daje nam to, o co je prosimy”.

 

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO I ZYSKAJ:

Najnowsze artykuły, hity cenowe, nadchodzące kursy!

    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez MALESZKO.EDU Urszula Maleszko-Grabowska z siedzibą w Warszawie ul. Odkryta 1A oraz na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowych. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.