życie daje nam to, o co prosimy

Dziś stawiam- wydawać się może- kontrowersyjną tezę, że życie daje nam to, o co prosimy.

Na początek krótka historia, być może już ją kiedyś słyszałeś. Mnie, za każdym razem, gdy ją czytam, zaskakuje i dodaje energii. 🙂

Pewien człowiek wybrał się w Bostonie na spacer. Mężczyzna był dobrze ubrany, był w granicach pięćdziesiątki, lekką siwiznę na skroniach, wyglądał dostojnie.

Był piękny, słoneczny dzień. Niewielkie chmury tu i ówdzie przysłaniały delikatnie niebo. Człowiek ten szedł, oglądając miasto, przyglądał się budynkom, z których  niektóre były nowoczesne, inne tak stare, jak sama Ameryka.

W pewnej chwili zauważył człowieka, który lekko zataczając się, podążał jego śladem. Nasz bohater dostrzegł, że mężczyzna idący za nim wygląda, jakby się wiele nocy nie mył, nie golił i spał na ulicy. Jasne się stało, że za chwilę podejdzie i będzie żebrał  o pieniądze. Tak też się zdarzyło.

Zbliżył się do spacerującego i zapytał: „Szanowny panie, pożyczy mi pan ćwierć dolara?”

Spacerujący spojrzał na bezdomnego z wahaniem i zastanowieniem w twarzy. Widać było, że coś w myślach waży.

Po chwili zamyślenia zapytał bezdomnego: „Ćwierć dolara? Czy tego pan chce, ćwierć dolara?”

Usłyszał odpowiedź: „Tak, tylko ćwierć dolara”. Mężczyzna sięgnął do kieszeni, wyjął monetę i powiedział:

„Życie daje to, o co się je prosi”.

Bezdomny spojrzał zmieszany na mężczyznę i oddalił się chwiejnym krokiem.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jaka jest różnica między tymi, którym się powodzi a tymi, którzy ponoszą porażki?

Dlaczego życie jednych jest przepełnione radością i poczuciem, że mogą robić to, co chcą, kiedy chcą, z kim chcą i ile chcą? Czy Bóg zstąpił z nieba i powiedział do jednych: „Jesteście dobrymi ludźmi, dostaniecie życie jak z bajki”? Chyba nie. I jak to robią ludzie, którzy będąc w opłakanym stanie zmieniają swoje życie?

Różnica wynika częściowo z tego, co powiedział bohater powyższej historyjki bezdomnemu.

Życie daje to, o co prosimy. Prosisz o ćwierćdolarówkę i ją otrzymasz.

Prosisz o wspaniały sukces i radość życia- otrzymasz to.

Wszystko, czego się dotychczas nauczyłam utwierdza mnie w przekonaniu, że jeśli człowiek opanuje sztukę kierowania własnymi stanami emocjonalnymi i zachowaniami, to potrafi zmienić wszystko.

Naucz się zatem prosić, o co trzeba, i możesz być pewien, że to otrzymasz.

Za śmiałym celem, myślą, koncepcją i gorącym pragnieniem idą (świadome i nieświadome) działania. Nasz mózg świadomy wysyła sygnały nieświadomości, aby podjąć działania zmierzające do osiągnięcia tego, o co poprosiliśmy. I pamiętaj też, że tworząc w głowie myśl, tworzysz porcję energii, którą fizycy kwantowi z łatwością potrafią zmierzyć. Także Twoje myślenie, co myślisz, o czym myślisz, jakie masz myśli, ma znaczenie.

Także pamiętaj: „Życie naprawdę daje nam to, o co się je prosi”.

Więcej dla Ciebie:  warsztaty / szkolenia / rozwój:

Siła wewnętrzna

Szkolenie asertywność