Życie daje nam to, o co prosimy

Życie daje nam to, o co prosimy. Dosłownie.

Jak to możliwe? Zapraszam do lektury.

Pewien człowiek wybrał się w Bostonie na spacer. Był piękny, słoneczny dzień. Niewielkie chmury tu i ówdzie przysłaniały delikatnie niebo. Mężczyzna był dobrze ubrany, był w granicach pięćdziesiątki, miał lekką siwiznę na skroniach, wyglądał dostojnie. Szedł, oglądając miasto, przyglądał się budynkom, z których  niektóre były nowoczesne, inne tak stare, jak sama Ameryka.


Zbuduj swoją pewność siebie, odzyskaj radość życia. Weekend z rozwojem osobistym:

warsztat rozwoju osobistego


W pewnej chwili zauważył człowieka, który lekko zataczając się, podążał jego śladem. Nasz bohater dostrzegł, że mężczyzna idący za nim wygląda, jakby się wiele nocy nie mył, nie golił i spał na ulicy. Jasne się stało, że za chwilę podejdzie i będzie żebrał  o pieniądze. Tak też się zdarzyło.

Bezdomny zbliżył się do spacerującego i zapytał: „Szanowny panie, pożyczy mi pan ćwierć dolara?”

Nasz bohater spojrzał na bezdomnego z wahaniem i zastanowieniem w twarzy. Widać było, że coś w myślach waży.

Po chwili zamyślenia zapytał bezdomnego: „Ćwierć dolara? Czy tego pan chce, ćwierć dolara?”

Usłyszał odpowiedź: „Tak, tylko ćwierć dolara”. Mężczyzna sięgnął do kieszeni, wyjął monetę i powiedział:

„Życie daje to, o co się je prosi”.


Naucz się odmawiać, mówić, co czujesz i dbać o własne prawa. Weekend z rozwojem osobistym:
szkolenie warszawa

Bezdomny spojrzał zmieszany na mężczyznę i oddalił się chwiejnym krokiem.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jaka jest różnica między tymi, którym się powodzi a tymi, którzy ponoszą porażki?

Dlaczego życie jednych jest przepełnione radością i poczuciem, że mogą robić to, co chcą, kiedy chcą, z kim chcą i ile chcą? Czy Bóg zstąpił z nieba i powiedział do jednych: „Jesteście dobrymi ludźmi, dostaniecie życie jak z bajki”? Chyba nie. I jak to robią ludzie, którzy, będąc w opłakanym stanie, zmieniają swoje życie?

Różnica wynika częściowo z tego, co powiedział bohater powyższej historyjki bezdomnemu.

Życie daje to, o co prosimy. Prosisz o ćwierćdolarówkę i ją otrzymasz. Prosisz o wspaniały sukces i radość życia – otrzymasz to.


Poznaj ćwiczenia obniżające stres, skończ się martwić, naucz się, jak pracować z ciałem, poznaj sposoby na spokój. Weekend z rozwojem osobistym:

szkolenie warszwa


Wszystko, czego się dotychczas nauczyłam utwierdza mnie w przekonaniu, że jeśli człowiek opanuje sztukę kierowania własnymi stanami emocjonalnymi i zachowaniami, to potrafi zmienić wszystko.

Naucz się zatem prosić, o co trzeba, i możesz być pewien, że to otrzymasz.

Za śmiałym celem, myślą, koncepcją i gorącym pragnieniem idą (świadome i nieświadome) działania. Nasz mózg świadomy wysyła sygnały nieświadomości, aby podjąć działania zmierzające do osiągnięcia tego, o co poprosiliśmy. I pamiętaj też, że tworząc w głowie myśl, tworzysz porcję energii, którą fizycy kwantowi z łatwością potrafią zmierzyć. Także Twoje myśli mają znaczenie.

Także pamiętaj: „Życie naprawdę daje nam to, o co je prosimy”.

 

[av_heading heading=’NEWSLETTER’ tag=’h3′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” margin_sync=’true’ padding=’10’ color=’custom-color-heading’ custom_font=’#b02b2c’ av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-30euqr’ admin_preview_bg=”][/av_heading]

BĄDŹ NA BIEŻĄCO I ZYSKAJ:

Najnowsze artykuły, hity cenowe, nadchodzące kursy!

[contact-form-7 id=”1132″ title=”Newsletter”]

 

 

Urszula Grabowska-Maleszko
Urszula Grabowska-Maleszko

PCC Coach (Erickson Certified Professional Coach) , trener szkoleń menedżerskich i rozwoju osobistego, konsultant biznesowy. Ponad 1100 godzin coachingu, w tym ok. 80% z kadrą zarządzającą niższego i wyższego szczebla. 1500 godzin przeprowadzonych szkoleń z kompetencji miękkich.