Z firmą Maleszko.edu uczestniczyliśmy w cyklu szkoleń z zakresu „Akademii profesjonalnej obsługi Klienta”. Głównym celem szkolenia było podniesienie kompetencji z zakresu efektywnego kontaktu z Klientem. Dziękujemy głównie za profesjonalne przekazanie wiedzy merytorycznej, indywidualne podejście do naszego zespołu i specyfiki naszej branży, a także niezwykle przyjazną i ciepłą atmosferę. Szkolenie wpłynęło pozytywnie nie tylko na zwiększenie naszych kompetencji, ale również pogłębiło relacje w zespole i znacząco wpłynęło na zwiększenie pewności siebie w działaniu zarówno zawodowym, jak i w życiu prywatnym.

Z przyjemnością rekomendujemy i polecamy współpracę z P. Urszulą – a my sami chętnie znów weźmiemy udział w kolejnych szkoleniach.